Je to báječný život

Film “To je báječný život” je založen na krátké povídce “The Greatest Gift”, kterou napsal Philip Van Doren Stern. Film, režírovaný Frank Capra, byl propuštěn v roce 1946. Scénář filmu je založen na světě po konci WW II a je hlavně vidět přes flashbacky. Jak budete procházet tento článek, narazíte na shrnutí / příběh “Je to báječný život”.

Film je založený ve smyšleném městě Bedford Falls, krátce po skončení druhé světové války. Je Štědrý den a George Bailey (James Stewart) je frustrovaný svým životem. On je utrpěla ztráty v jeho podnikání, se podílí na skandálu úpadku a na vrcholu toho všeho, on je také hledá policie pro zpronevěru peněz. Obklopen všech těchto zklamání v jeho životě, George se rozhodne spáchat sebevraždu. Nicméně, modlitby své rodině a přátelům dosáhnout nebe a Bůh posílá Clarence Odbody (Henry Travers), Angel, aby ho zachránil.

S cílem zjistit, o Georgovi, Clarence prochází svou minulostí a tímto způsobem, se diváci vidět na vlastní oči většinu filmu v záběru do minulosti. George Baileyho celý život je před Clarence, spolu se všemi zboží věcech, které mu udělal ve svém životě. Vidí George zachránit jeho bratra Harryho do ledové sáňkování nehody a zabránit chemik pracuje, z náhodně uvedení jed v dětském lékařství láhve. S časem, George stává zralý člověk, ale pokračuje se svými dobrými skutky. Dává se jeho vlastní sny plnit své povinnosti v Bedford Falls a místo toho, splňuje bratrovu sen jít na vysokou školu.

Po smrti svého otce, George má odpovědnost Bailey budovy a úvěrní družstvo, které poskytuje střechu pro mnoho lidí. V den své svatby s Marií (Donna Reed), George vezme peníze z jejich líbánek fondu vytáhnout budovu a úvěrní družstvo z nebezpečí, jít pod kladivo. S časem, on je obdařen čtyřmi dětmi. Jednoho dne, strýček Billy (Thomas Mitchell) ztratí 8.000 dolarů, zatímco na jeho cestě do banky. S policií na jeho prahu, George se rozhodne spáchat sebevraždu skokem do řeky.

Clarence Odbody na něj čeká u řeky. Slyší George prohlašovat, že on si přeje, aby se nikdy nenarodil a rozhodne o udělení mu jeho přání. Clarence je George vidět, jak se život by byl, kdyby se vůbec nenarodil. George je nyní v Bedford Falls, který postrádá něj. Ukázalo se do slumu a je známý jako Pottersville. Obyvatelé Pottersville jsou smutné a ponuré a dokonce i Mary je osamělá žena. Nikdo ho poznává už. George spěchá k řece znovu a vyzývá Clarence, aby ho zachránil. Najednou se ocitne zpět v Bedford Falls na Štědrý den.

V okamžiku, kdy George vstoupí do města, vidí své přátele a členy rodiny shromáždily za jeho podporu a sbírat peníze uložit “Building and Loan Association” a jej z bytí zničil. George uvědomí, jak on dělal rozdíl na život lidí kolem sebe, a že i když život je plný problémů, to je ještě stojí za to žít. Kolem konce, jsme se dozvěděli, že i po 200 letech se snaží, Clarence dosud vydělal křídla. Film končí s Zuzu (Jiří dcera) sluchově zvon na jejich vánoční stromeček a říkal, Učitel říká, pokaždé, když zazvoní zvonek, některé Angel svá křídla.

Vánoční strom Legends
Vánoční papírové dekorace
Christmas Flower Centerpieces
Vánoční hračky pro chlapce
Vánoce v Libanonu
Vánoce v Švédsku
Vánoční dekorace na zdech
Štědrý den Party
Christmas Love Poems
Unikátní vánoční ozdoby
Vánoce v Africe

Leave a Reply