Legend of the Thunder dubu

Podle skandinávského lidové pohádky, v lesích starověkého Northland, žilo pohané, kteří uctívali válkou bůh Thor. Lidské a zvířecí oběti byly nabídnuty k obřím stromu známého jako Thunder dub, který byl považován za oltář na Thor. Dub byl věřil k vyrostli na lidské a zvířecí krve. Mistletoes slouží k zavěšení ze svých silných tmavých větví a bylo to tak ponuré, že ani zvířata nebo ptáci odvážil putují do stromu nebo žijí vedle něj. Jeden Štědrý den, byly lesy pokryté hlubokým sněhem. Thorovy kněží se připravují na zimní obřady pod Thunder Oak a mystického svátku mocného Thora.

Obětní plameny byly zapáleny a lidské oběti čekali na smrt v rukou bílých róbách kněží, když Saint Winfred a jeho lidé z jejich vzhled jako zázrakem Vánoce a nový život pro ně. Než někdo mohl uvědomit, co se děje, svatý vytáhl zářící sekeru a snížit dub od samých základech. Pohané byli příliš ohromen a šokován dokonce odolat. Mocný dub padl dozadu, ale to, co bylo ještě překvapivější bylo, že mladá jedle těsně za stromem zůstal nezraněný. Saint Winfred pak představen pohany na nový způsob života.

Režíroval je přijmout jedle jako jejich svatý strom. Kázal jim, že jedle je strom míru a zaslouží si být uctíván pro jejich domy byly postaveny z jedle, a tak, to dal jim přístřeší. Jedle také reprezentoval nekonečného života a doufám, že, jak to je stálezelený strom. Je Spire body do nebe, a tak to mělo být nazýván strom Ježíškem. Byli požádáni, aby udržovat strom v jejich domovech a dělat to svatý není ani krveprolití, ale láska, laskavost a sdílení darů pod ní. Od té doby, pohané potvrzuji jedle jako symbol dobré vůle a míru a přivítala jej ve svých domovech každý Christmastide svaté.

Vánoční večeře Modlitba
Vánoční strom sukně
Krátké Vánoční Citáty
Vánoce v Skandinávii
Předškolní Vánoční písně
Christmas Citáty pro přátele
Moderní vánoční písně
Vánoční přání Básně
Pravda o vánoční hvězdy
Vánoce v Maďarsku
Tradiční vánoční písně

Leave a Reply