Legenda o vánoční punčochy

V další verzi příběhu svatého Mikuláše se nachází původ tradice mytí punčochy na noc před Vánocemi a věšet se na parapetu nebo u krbu, v připravenosti přijímat dary od Santa. To je řekl, aby se stalo 17 před staletími v Turecku. Zde biskup Myra, byl Nicholas známý po celém jeho laskavost a láska k dětem. Použil k distribuci dárky tajně dětem na Štědrý den jako překvapení pro ně. Zatímco on byl kolem domu zaslechl otce a jeho dcery bědování jejich chudobu a jak oni byli neschopní, aby se oženil, protože by nemohli poskytovat věno, které bylo převládající v těchto dnech.

Překonejte s lítostí a soucitem, Nicholas pozoroval vlněné punčochy dívek, které se kladou na parapetu na suché a tajně umístěn dost zlatých kusů v každém, aby věno pro dívky. Další varianty zvyku visí punčochy pro Santa Claus (lidový název pro svatého Mikuláše) je uvedení seno a mrkev v kramflecích nizozemských dětí pro koně z jejich drahé Sinterklass, který je jejich patronem a přináší jim dárky. Švédské děti čekat na laskavé skřítek volal na Tomte místo Santa o Vánocích. Tento gnome je věřil k žili pod podlahou. V některých částech Francie, Mexika a Španělska, děti čekat Tří králů naplnit své boty s dárky.

Nicméně, děti severním francouzštiny modlit, aby Pere Fouettard nebo otec Spanker by navštívit, jak on je pokládaný k potrestat a naplácat děti, pokud jsou nemravné a špatné. La Befana je další verze Santy, který navštěvuje italské děti a dává jim dárky byť na Epiphany nebo 6. ledna. Agios Vasilis, Saint dopisů navštívit řecké děti, které žijí v rovinách, ale ti, kdo žijí v horách jsou postará o malých skřítků, kteří přinášejí požadované dary na dobré malé děti. Tradice dávání dárků nám připomíná, že Ježíš sám byl dar světu, a dary, které se mu dostalo, když se narodil.

Háčkování Vánoční ozdoby
Vánoce v Holandsku
Christmas Fireplace dekorace
Klasické vánoční ozdoby
Funny Vánoční Citáty
Vánoční dekorace Home
Domácí vánoční věnce
Vánoční ozdoby
Básně skutečného smyslu Vánoc
Vánoční besídka Modlitba
Vánoční Básně pro otce

Leave a Reply