Vánoce v Irsku

Pro irské, na rozdíl od Vánoc bytí festival radosti a smíchu, ale také má náboženské podtóny. Oslavy v Irsku začíná 6. prosince a potrvají až do svátku Tří králů, 6. ledna. Několik postupy byly převedeny po staletí a jsou podobné zvyky se dodržují v jiných zemích. V Irsku, Vánoce skutečně začíná, když jsou ulice zdobí vánoční stromky a obchodů zobrazení figurky a animované scény z Bible v jejich okny. Irsko má určité unikátní vánoční tradice, ale ještě důležitější je, každá rodina má výrazný způsob slavení to. Země Irska je známý pro svou okázalostí a show v tomto období, jak četný světla a ozdoby jsou vidět v kostelech, domech, nákupních oblastí a na rozích ulic. Betlémy jsou stavěny naznačovat narození Ježíše a příchodu ze 3 králů. Dalším rysem irského způsobu slavností na Vánoce je hv mši

Irish Vánoční zvyky

Štědrý den
Lidé v světlo svíčky Irska a sednou je až na okna, během předvečer Vánoc, znamenat Josefa a Marie je hledání úkrytu. Svíčky jsou obvykle červené barvy a zdobí větvičky cesmíny. Většina domů je zdobena světla pozlátko, a cetky.

Vánoční stromeček
Vánoční strom je set-up před prvním dnem v adventním kalendáři. To je typicky zařízené s andělem / star na vrcholu stromu. Mnoho rodin umístit vánoční ozdoby, jako jsou punčochy, cukroví hole, elfů a sněhové vločky na jejich krbem posílit sváteční náladu.

Santa Claus
Dárky jsou umístěny pod stromem a zůstávají neotevřené až do rána Vánoc. Santa Claus je populární postavou v Irsku, on je oblečený mírně liší ve srovnání s jinými zeměmi. To je věřil, že Claus vstoupí do domu, na Štědrý den, komínem a přináší dárky. Většina dětí zanechávají skladování, které je normálně naplněné dobrotami, do rána.

Vítejte Light
Na Štědrý den v Irsku, některé domy umístit tlustý a vysoký svíčku na prahu největšího okna, po západu slunce. Je dovoleno hořet celou noc a symbolizuje uvítací světla pro Josefa a Marie.

Půlnoční
Vzhledem k tomu, Irsko je katolická země, každý člen rodiny navštěvuje křesťanské mše společně. Toto se koná o půlnoci a zahrnuje každého člena sboru, který je držitelem svíčku, která byla požehnané High Priest nebo Arch biskup.

Vánoční večeře
Konvenční menu pro irské vánoční večeři zahrnuje husu nebo nadívané krůtí, vařený brambor, šunka, růžičková kapusta, mrkev a květák a následuje pudinku vánoční nebo vánočka.

Výběr Box pro děti
V moderní době, jsou děti dostaly čokolády, populárně známý jako pole výběru. To se děje po štědrovečerní večeři a je povinný. Po jídle, je tabulka nastavena s mlékem a chléb a dveře vlevo zapojená. Tento motiv symbolizuje pohostinství, a proto je provádí přivítat rodinu Josefa, Marie a Ježíšek do svých domovů.

Oslava St Stephens Day
Irsko slaví St Stephens den, jeden den po Vánocích. Během této doby, rodiny navštívit místní kostel a připojit své blízké a drahé ty při slavení a radosti.

Svátek Zjevení Páně
Svátek Zjevení Páně, který je na 6. ledna a je také slaven jako Vánoce žen, v Irsku. V této době, jsou muži v rodině měl vykonávat domácí práce, jako je vaření a úklid. Ženy mají šanci vzít dovolenou a navštívit sousední domy.

Irský sledovat tradice a zvyky Vánoc, bez ohledu na to, jak staré to může být. To je pravděpodobně jeden z hlavních důvodů, proč slavit Vánoce v Irsku jsou takové, velký problém.

Funny Vánoční SMS
Vánoce v Holandsku
Vánoční punčochy Historie
Vánoční ozdoby na stůl
Christmas Funny Poems
Vánoční věnec Storage
Vánoční Řemesla 2012
Pop Vánoční písně
Slavné vánoční básně
Německé vánoční písně
Home Alone

Leave a Reply