Vánoce v Portugalsku

Bez ohledu na to, kde jste, Vánoce jsou doba oslav a každý stát má svůj jedinečný způsob, jak jít o to, Portugalsko se v ničem neliší. Být katolické dominantní země, není divu, že Vánoce jsou největší festival v zemi. Dekorace, dárky, hody, masové, vše, co souvisí s Vánocemi je slaven s velkou zábavu a vášně. Lidé, zejména děti, jsou nejvíce nadšeni přivítat Vánoce a toho plynoucích slavností. Oni zdobí své domovy se sladkými malými nápady na oslavu narození syna Božího. Navzdory piercing chladu, lidé dělat vše, co je možné, aby se každý okamžik tohoto festivalu radostný a nezapomenutelný. Celní jsou takové, že každý je v radostný náladě hodit příležitosti. Tam je něco zvláštního na vánoční oslavu v Portugalsku, zejména tradičních potravinách sloužily na hostinách. Přečtěte si o to dozvědět více o tom, jak se slavily Vánoce v Portugalsku.

Christmas tradice v Portugalsku

Vánoční Jesle
Tvorba jesle je hlavním vánoční tradice v Portugalsku. Betlém je scéna zobrazující narození Ježíše Krista v Betlémě stáji v. Někteří lidé vykazují tři hlavní postavy, a to Joseph, Panny Marie a Ježíšek, zatímco někteří jiní vytvořit propracovaný scénu s ostatními postavami, jako je tří moudrých mužů, pastýři, ovce, anděly a krásné krajiny s replikami kopců a na řeku.

Vánoční dekorace
Během vánoční sezóny, celá země oblékne do slavnostního ducha, s uličkami a domy bohatě zdobené. Během této doby, je zvláštní tradice vedení protokol dubu známý jako CEPO de Natal (Vánoční log) na hořící krbu.

Vánoční dárky
Stejně jako v ostatních zemích, Vánoce v Portugalsku také odkázán na rituál dávání dárků, nejdůležitější součástí oslav. Toto je děláno pokračovat v tradici tří moudrých mužů, kteří přinesli dary pro Ježíška. Je zajímavé, že se tento dar-dávat tradici provádí zvláštním způsobem. Na Epiphany předvečer, tedy 5. ledna, děti naplnit své boty slámou a mrkví přilákat koně tří moudrých mužů, kteří se domnívají, že, mají spoustu dárků s nimi. Druhý den ráno, s velkým nadšením, že si vyberou své dary, které se obvykle skládají z bonbónů, ovoce, sladké pečivo a další dobroty.

Svátek vánoční
Svátek vánoční, známý jako Consoda, se koná v dopoledních hodinách. Jedna věc, která je zvláštního na tomto svátku je navíc místa odjeli “alminhas a penar” (duše mrtvých). Někteří lidé také nechat drobky pro mrtvé na krbu. Toto je rozšíření starobylé tradice nabízet semena k duším, aby i oni na oplátku, dát bounteous sklizeň a prosperitu.

Mše vánoční
Půlnoční nebo Missa Do Galo je důležitá náboženská událost na Štědrý den, v němž celá rodina aktivně účastní. Pak následuje velké slavnosti zvané Ceia de Natal. Tradiční slavnost se skládá z kapsy ryb s bramborami a zelím. Tradiční dezerty Filhos-z dýně a alteria (placky) jsou také sloužil. Bolo Rei je další tradiční dezert, vrcholem je dvě překvapení skrytá v něm. Jedním z nich je dar a jiný je bean. Osoba, která dostane fazole má koupit Bolo Rei v příštím roce.

Štědrý den
Štědrý den je obvykle slaven zpívání koled nazvaný Janeiras, a to obvykle jde o do 6. ledna, který je považován za konec festivalovou sezónu. V tento den, propracovaný oběd je plná s plněným krůtí a tradičních dezertů. Lidé si tradiční nápoje jako víno Porto a jíst azevias a felhozes.

Vánoce jsou hlavní oslava v Portugalsku, kde většina obyvatel jsou křesťané. Lidé slaví narozeniny svého Pána s písněmi a dobré jídlo. Koledy a vánoční pozdravy vyplnit atmosféru s dobrou vůlí a blaženosti.

Jedlé Vánoční Centerpieces
Venkovní vánoční dekorace
Christmas Crackers
Rustikální Vánoční ozdoby
Garland Tipy
Umělé vánoční věnce
Španělské Vánoční písně
Umělé vánoční stromky
Vánoce v Iráku
Vánoční hračky pro dívky
Top Ten Christmas filmy

Leave a Reply