Vánoce v Slovensku

Vánoce se slaví v různých způsobech lidí žijících v různých částech světa. Ačkoliv Slovensko sdílí podobnost s Českou republikou, Slováci slaví Vánoce v unikátním způsobem, rozdíl je v náboženství a regionu. Většina obyvatel jsou vyrobeny z římských katolíků a zbytek jsou kontingenty řecké, Byznatine katolíky a pravoslavnými křesťany. Téměř 1/3rd Slováků přistěhovalo do jiných zemí, ale stále sdílejí společné pouto s jejich předchůdci. Pokud jde o oslavy, Slovensko začne slavnosti dříve než ve zbytku Evropy. Bratislava vánoční trh je populární každoroční událost, která umožňuje i návštěvníkům, aby oslavili Vánoce. Podle tradice, toto sváteční je slaven s tancem a hudbou a koledy jsou zpívány od dveří ke dveřím. Přečtěte si v následující části myšlence na původní zvyky a tradice na Slovensku.

Slovenský Vánoční zvyky

Vánoce na 7.ledna
Byznatine a ortodoxní křesťané sledovat kalendář juliánský a tudíž slaví Štědrý den 6. ledna a vánoční den na 7. ledna.

Pagan Svátek
Vánoční slavnosti na Slovensku jsou spojeny s Pagan svátek zimního slunovratu. To bylo věřil, ve starověku, že tato doba byla kouzelná. Obřady a rituály byly provedeny za účelem ochrany dobytek a plodiny proti démonům a zajistit dobrou sklizeň, štěstí a lásku v životě.

Advent
Na Slovensku, vánoční oslavy začínají adventu. Jelikož většina Slováků jsou římští katolíci, Advent znamená počátek duchovní oslav. Dům je připraven k vánocům od čištění, zdobení a nakupování.

Štědrý den
Štědrý den je nejvíce slavnostní den pro Slováky a je odkazoval se na jako “Den Štědrý” (Bohatá den). Ráno v předvečer, většina rodin zdobí vánoční strom se skleněnými a barevné kuličky, dřevo a stříbrnými nitěmi. Slováci provést rychle na Štědrý den podle pokynů katolické církve. To je věřil, že každá osoba, která dokáže rychle celý den uvidí zlaté prasátko ve večerních hodinách.

Ježíšek
Dárky jsou dodávány na děti prostřednictvím osoby oblečený jako Ježíška. Je obvyklé, že všechny děti opustit místnost, když jsou dárky přinesla dovnitř Jakmile je připraven, je zvonek zazvonil a děti ve spěchu, aby jejich dobroty stále pod vánoční stromeček.

Vánoční večeře
Nedojde-li k tomu, že každý region má specifický typ jídla, hlavní Christmas večeře se obvykle skládá z rybí pokrm (kapr je populární) a “Kapustnica”, Zelná polévka s klobásou, masem, smetanou a sušené houby. Další přísady mohou být sušené švestky a jablka.

Lahodné dezerty
Cookies a dezerty během Vánoc jsou vyrobeny z vanilky, mákem a ořechy. Některé rodiny připraví 10 různých typů sladkostí a ty jsou sdíleny s návštěvníky. Po večeři, Slováci navštivte sousední domy a výměna drobné dárky s sebou.

Vánoce a Boxing Day
Vánoce a Boxing Day je klidná událost na Slovensku, kde lidé chodí svaté služby v církvi a sledovat jeho přijetí do betléma.

Vánoce v Svazijska
Ve Svazijsku, lidé navštívit své příbuzné a další sousední rodiny a sdílet dary s nimi. Na Štědrý den, je půlnoční mše následuje chutnou večeři. Po tomto jídle, děti otevírají své dary a zpívat písně Christmas.

I přes rozdíly v datech a přesvědčení, Slováci a lidé žijící v Svazijsku slaví Vánoce s vzrušení, nadšení a solidarity.

Christmas Citáty pro rodinné oslavy
Vánoční strom péče
Personalizované Vánoční punčochy
Christmas Flower Centerpieces
Vánoční dekorace Nafukovací
Christmas Svatební květiny
Origami Vánoční ozdoby
Vánoční přání pro spolupracovníky
Vánoční hračky Pro 2012
Děti Christmas Prayers
Slavné vánoční básně

Leave a Reply