Vánoční jmelí Historie

Historie a původ jmelí Christmas lze vysledovat zpět do starého skandinávského zvyklostí, jakož i na mýtu norštiny. Skandinávské lidé věřili, jmelí být závod míru. I když nepřátelé se stalo projít pod závodu, museli položit jejich zbraně a call příměří aspoň do druhého dne. Pomalu a postupně, tento zvyk vedl k líbání tradice, která je stále v módě. Nicméně, je Vánoční jmelí také velmi spojován s jedním z mýtů norštiny, známý jako mýtus Baldur.

Baldur, Bůh vegetace, byl syn bohyně severské, Frigga. Když se narodil, Frigga dělal každý a každý rostlinnou, živočišnou a dokonce i neživý objekt slib, že se nikdy ublížit Baldur. Nějak, jmelí závod neunikl pozornosti Frigga a Loki, nepřítele Baldur, využila tento poklesek. Podvedl jeden z dalších bohů do zabíjení Baldur kopím z jmelí.

Se smrtí Baldur, zimy přišel na tento svět. K nápravě této situace, Bohové obnovena Baldur k životu. Po tomto incidentu, Frigga prohlásil jmelí být posvátná rostlina, která by přinesla lásku ve světě, než smrt. Od té doby dále, když se dva lidé projít pod jmelím, políbí se a oslavit Baldur vzkříšení. Kromě zvyky a mýty, že jmelí Christmas byly rovněž spojeny se líbat, protože je považován za afrodiziakum.

Romantické Vánoce Destinace
Levné vánoční dekorace
Christmas Fireplace dekorace
Holly a Ivy Pověry
Legend of Poinsettia
Marie Vánoc
Vánoční hračky pro dívky
Vánoční Spřátelené Poems
Christmas báseň pro sestry
Pop Vánoční písně
Vánoce v České republice

Leave a Reply