Vánoční jmelí Historie

Historie a původ jmelí Christmas lze vysledovat zpět do starého skandinávského zvyklostí, jakož i na mýtu norštiny. Skandinávské lidé věřili, jmelí být závod míru. I když nepřátelé se stalo projít pod závodu, museli položit jejich zbraně a call příměří aspoň do druhého dne. Pomalu a postupně, tento zvyk vedl k líbání tradice, která je stále v módě. Nicméně, je Vánoční jmelí také velmi spojován s jedním z mýtů norštiny, známý jako mýtus Baldur.

Baldur, Bůh vegetace, byl syn bohyně severské, Frigga. Když se narodil, Frigga dělal každý a každý rostlinnou, živočišnou a dokonce i neživý objekt slib, že se nikdy ublížit Baldur. Nějak, jmelí závod neunikl pozornosti Frigga a Loki, nepřítele Baldur, využila tento poklesek. Podvedl jeden z dalších bohů do zabíjení Baldur kopím z jmelí.

Se smrtí Baldur, zimy přišel na tento svět. K nápravě této situace, Bohové obnovena Baldur k životu. Po tomto incidentu, Frigga prohlásil jmelí být posvátná rostlina, která by přinesla lásku ve světě, než smrt. Od té doby dále, když se dva lidé projít pod jmelím, políbí se a oslavit Baldur vzkříšení. Kromě zvyky a mýty, že jmelí Christmas byly rovněž spojeny se líbat, protože je považován za afrodiziakum.

Top Ten Christmas filmy
Vánoční přání přání
Jedlé Vánoční Centerpieces
Yule Log Pověry
Vánoční dekorace oken
Nikdy Melt Sněhulák Centrální bod
Svíčka A Zelení Vrchol
Christmas Wedding Music
12 Days of Christmas Lyrics
Dopis Santa
Citáty o Kristu

Leave a Reply